REGULAMIN LAWENDOWEJ WIEDŻMY

W domach Lawendowej WiedŸmy obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów i czegokolwiek. Jeśli musisz palić , bo taka karma to rób to jak najdalej możesz lub w miejscach do tego wyznaczonych .
1.Buty zostaw przy wejściu. Po domu chodzimy boso lub w domowych papciach - drewniane podłogi zabezpieczone są ekologicznie olejem przez co ku naszej rozpaczy są absolutnie nie zmywalne :) .
2.Każdy bierze odpowiedzialność za siebie. W szczególności jednak pilnuj swoich dzieci , bo... coraz trudniej jest zrobić nowe :)
3.Nie oceniamy nikogo . Szanujmy siebie nawzajem i swoją pracę.
4.Aby uniknąć odrzucenia przez społeczność domu - sprzątaj po sobie - jesteś na wakacjach, a ja nie będę Cię pilnować.
5.Dajemy sobie wsparcie, miłość i akceptację, byśmy mogli z poczuciem bezpieczeństwa i radośnie odpoczywać oraz pracować.
6.Sytuacje dotyczące spraw trudnych, awarie i problemy zgłaszaj gospodyni - z błahostkami radż sobie sam...
7.Gospodyni nie ponosi odpowiedzialności za Twoje emocje i daje Ci pełną przestrzeń byś je przeżył - tzn. możesz mieć nawet czasami "focha" . Wsparcie masz w sobie ,br, gospodyni i innych domownikach - jeśli masz odwagę po nie sięgnąć. Długie egzystencjalne rozmowy przy kominku mile widziane...
8.Można, a nawet trzeba biesiadować przed kominkiem lub w jadalni , do godziny 5.45 czyli na 15 min. przed ukończeniem ciszy nocnej , ale w żadnym wypadku nie należy:
- wznosić głośno toastów stukając się szkłem
- wykonywać telefonów do kolejnych żon swoich lub cudzych ( w tych okolicznościach zwanych "Starymi" ) w celu wyciągnięcia ich z łóżka z powodu konieczności posiadania towarzystwa Pań.
Tych, którzy śpią prosi się usilnie o nie podsłuchiwanie , tych , którzy biesiadują ;) .
Karaoke i popisy innych talentów (głośnych ) dozwolone tylko do 22.00 , chyba, że w wieczorku biorą udział wszyscy mieszkańcy domu.
9. Brzydkich słów używamy tylko poza zakresem słyszalności dzieci i osób szczególnie wrażliwych . Wrażliwość prosimy wcześniej zgłosić w recepcji . Najbliższa recepcja w Hotelu Gołębiewski w Wiśle... :) :)
10.Pory posiłków wg planu. Istnieje możliwość ich modyfikacji i elastycznego dopasowania do Ciebie , byś miał okazję swobodnie wykorzystać swój czas, ale daj znać jaki masz plan , bo ktoś będzie na Ciebie czekał...a na tego kogoś dzieci w domu :).
11.Dziękuj naturze i osobom , które Cię otaczają każdego dnia. Dziękuj i Im i Sobie. Ciesz się, że jesteś . Obserwuj siebie i bądź tu i teraz, w miarę możliwości - wykorzystaj dobrze swój czas... :) .
12.Wiedżma nie ma telewizora, ani radia . Przyjeżdżasz do mnie , aby być ze sobą, Twoimi Bliskimi i innymi Ludżmi. Zabierz jeśli masz gry towarzyskie np. chińczyka i komputerowe i flirt ;) , ...Jakieś filmy, komputer , a najlepiej dobrą książkę - tę możesz też wypożyczyć u mnie :)
13.Jeśli nie zgadzasz się z regulaminem i nie potrafisz go zaakceptować nie przyjeżdżaj , a jeśli już jesteś - jedź do domu, bo nie uda się Twój wypoczynek . Bądź szczery ze sobą, a znajdziesz swoje miejsce.
14.Przeżyj sytuacje trudne one mogą wystąpić i jest to całkowicie normalne. To doda Ci siły i pozwoli zaufać sobie.
15.Jeśli chcesz zgłosić dodatkowy punkt do regulaminu możesz to zrobić.
16.Gościu ! Musisz być bardzo czujny , gdyż poszczególne punkty regulaminu mogą zmieniać się w zależności od wprowadzanych zmian - patrz pkt 16 oraz pomysłów Wiedżmy :).
17.Wiedżma święta nie jest, ale ma świętą cierpliwość. Jeśli chcesz ją wkurzyć to możesz to zrobić nie segregując śmieci . Dzięki :) .

Regulamin opracowany przy współudziale gości. Ewo, Lidziu i Tomku kocham Was ...
A teraz kilka uwag porządkowych:

- abyś miał pewność, ze pokój na Ciebie czeka, a ja , że przyjedziesz wpłać zadatek niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji lub wg naszej umowy.

- zadatek nie podlega zwrotowi jeśli rezerwacja zostanie wycofana na tyle póżno, że nie uda się wynająć rezerwowanej przez Ciebie przestrzeni. Jeśli zostanie wynajęta - dostaniesz zwrot zadatku.

- zadatek wynosi 50% kosztów noclegów ( ale nie mniej niż 200,-zł ) + 100% zapłaty za pierwszy zamówiony posiłek.

- doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:30, a kończy o godzinie 11:30, aczkolwiek nie wyrzucamy gości co znaczy , że jeśli w danym dniu pokój nie został wynajęty kolejnym gościom, możesz pozostać w nim do wieczora :).

- należności związane z pobytem ureguluj w dniu Twojego przyjazdu lub dnia następnego rano.

- jeśli skrócisz pobyt nie możesz liczyć na zwrot zapłaty za pobyt.

- jeśli nie przyjedziesz o umówionej godzinie , a nie wpłaciłeś zadatku - Twoja rezerwacja jest anulowana . Jeśli dasz znać - nie ma sprawy, czasami tak bywa , ale jeśli jednak nie zadzwonisz to nie dzwoń więcej, bo... mam wszystko zajęte :(.

- jeśli zadatkowałeś rezerwację, a nie przyjedziesz przed upływem doby od daty rezerwacji to Twoja rezerwacja zostaje anulowana, chyba, że zadzwonisz i ją potwierdzisz. Nie możesz jednak liczyć na obniżenie kosztów o nie wykorzystany nocleg.

- nie odpowiadam za przedmioty wartościowe pozostawione w pokojach lub na posesji.

- nie używaj w pokoju grzałek i grzejników, a z suszarki do włosów, lokówki i prostownicy korzystaj wyłącznie w łazience umieszczając włączone przedmioty w umywalce. Przed wyjściem upewnij się, że zostały wyłączone. Włączenie do gniazdka w pokoju grzejnika spowoduje wyłączenie prądu w pokoju (wywali bezpiecznik) iiiii się o tym dowiem :) !!

- pilnuj swoich zwierząt, aby nie przeszkadzały innym domownikom oraz sprzątaj po nich , bo przestrzeń wokół Ciebie należy do wszystkich :). Psie kupy wyrzucaj do specjalnego pojemnika na śmieci. Woreczki i pojemnik pod schodami "Nowakówki".
Dziękuję :) wiedżma.